Śpiewające słowiki w Krasnobrodzie

27 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatu Zamojskiego do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Zamojski Henryk Matej.
 
Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 10–tej a soliści występowali w 4 kategoriach wiekowych. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 18 wokalistów, z których na scenie zaprezentowało się 17.

 

Wokalne zmagania oceniało jury w składzie: Anna Szczerba-Mroczek, Piotr JurgielewiczMariola Czapla.

 

Po wysłuchaniu wszystkich solistów komisja wyłoniła laureatów, którymi zostali:

  • Mateusz Traczuk  ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach Pierwszych,
  • Dominika Radlińska z Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie
  • Adriana Różańska reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu.

 

mateusz_t

 

Najlepsi otrzymali nominacje do reprezentowania Powiatu Zamojskiego w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik, który odbędzie się w dniach 8-9 maja 2015 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach.

 

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia, które otrzymali: Piotr Wilgos ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, Oliwia Ziarkiewicz z Zespołu Szkół w Wysokiem, Kamila Wróblewska ze  Szkoły Podstawowej w Łabuniach, Julianna Paszt z Gimnazjum w Łabuniach oraz Magdalena Milczuk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie.

 

Zwycięzcom i wyróżnionym wręczono bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, natomiast wszyscy uczestnicy Eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

 

Galeria zdjęć