“Ochotniczo wstąp do straży” – wycieczka

1 maja 65 uczestników inicjatywy Ochotniczo wstąp do straży! w ramach projektu Wspólnie na Zamojszczyźnie wraz z opiekunami i instruktorami wzięło udział w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.
Realizatorami inicjatywy są: Urząd Gminy Łabunie, OSP Łabunie, OSP Łabuńki i GKS Sparta Łabunie.

 

Podczas wyjazdowego szkolenia młodzi adepci młodzieżowych drużyn pożarniczych wysłuchali historii życia Honorowego Prezesa OSP Ziemi Zamojskiej płk Mieczysława Skiby, zwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, o którym opowiadał pan Szczepan Łasocha, poznali założyciela muzeum pana Jana Łasochę.

 

Po solidnej dawce historii, opowieściach o zagrożeniach i wysłuchaniu ballady o warszawskim strażaku uczestnicy rozpoczęli naukę podstaw musztry, którą poprowadzili dh Mariusz Branecki i mł. asp. Łukasz Burdzy z PSP w Zamościu. Następnie wszyscy udali się na ognisko. Pogoda wymarzona, uśmiechy na twarzach uczestników bezcenne.

 

Galeria zdjęć

 

Wydarzenie jest współfinansowane w ramach projektu „Wspólnie na Zamojszczyźnie”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.