MAJówka w Łabuniach

Dużo słońca, muzyki, domowych wypieków i atrakcje dla maluchów – we wtorek 3 maja w otoczeniu łabuńskiego parku odbyła się Majówka. 

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią do kalendarza imprez gminnych powróciła Wielka Majówka – coroczna impreza organizowana przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Łabunie – Mariusza Kukiełkę  przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łabuniach, tutejsze Sołectwo oraz  Ochotniczą Straż Pożarną w Łabuniach. 

Podczas imprezy nie zabrakło muzycznych występów z udziałem lokalnych artystów ludowych – m.in. KGW w Łabuniach, Barchaczowskich Superbabek, Pana Stanisława Bocia, Duetu ONE – Pani Bożeny i Kamili Wróblewskiej, dzieci ze szkoły w Łabuniach, scholi kościelnej z udziałem ks. proboszcza Andrzeja Łuszcza czy sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach. Na scenie zaprezentowały się również zespoły: Babeczki w kropeczki z Bondyrza oraz Jarzębina – twórca polskiego utworu na EURO 2012. Dla łasuchów przygotowano pieczone kiełbaski oraz domowe ciasta pieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łabuniach, a dla najmłodszych – watę cukrową i dmuchany plac zabaw. 

Podziękowania

  • dla Wójta Gminy Łabunie za wsparcie finansowe imprezy
  • dla Sióstr FMM w Łabuniach za udostępnienie zespołu pałacowo-parkowego w Łabuniach pod organizację imprezy
  • dla  członków KGW w Łabuniach za organizację wydarzenia
  • dla strażaków z OSP w Łabuniach za nieocenioną pomoc w organizacji przedsięwzięcia i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy
  • dla Mirosława Wolskiego z Urzędu Gminy w Łabuniach za nagłośnienie Majówki
  • dla wszystkich występujących na scenie oraz gości, którzy nie zawiedli i dopisali na majowym wydarzeniu.