Wieści z Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie

Fotopasja to tytuł wystawy fotograficznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łabunie. To druga po Ludziach Eweliny Magdziak wystawa prezentująca dorobek artystyczny mieszkańców Gminy Łabunie. Zdjęcia Bogusława Pupca z Łabuniek Pierwszych to efekt pasji, którą autor dzieli się na portalu www.polskiekrajobrazy.pl

 

13 lutego w Galerii Błękitnej przy ul. Orzechowej 10 udostępniliśmy 18 fotografii przedstawiających najbardziej charakterystyczne miejsca naszej gminy. Autor opowiedział zebranym o swojej FOTOPASJI, o rannym wstawaniu, o ulubionych miejscach do których chętnie wraca z aparatem.

Z okazji otwarcia wystawy Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie we współpracy z Pocztą Polską wydała serię znaczków ze zdjęciami Bogusława Pupca przedstawiających Pałac w Łabuńkach Pierwszych, Pałac Zamoyskich w Łabuniach i Kościół Parafialny w Łabuniach.

Już po raz drugi Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie zorganizowała konkurs fotograficzny pt.: Tradycyjnie na święta. W konkursie wzięło udział 6 osób. Decyzją organizatorów nagrodzono wszystkich uczestników. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 13 lutego 2015 roku.

Wirtuoz dłuta. Pan Hieronim Zasuwa z Łabuń w zaciszu swojego garażu zamienia drewniane klocki w prawdziwe dzieła sztuki. Wyrzeźbiony w bukowym drewnie Chrystus Frasobliwy przyciąga uwagę odwiedzających bibliotekę. W podziękowaniu za udostępnienie rzeźby Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie przekazała artyście amatorowi zestaw dłut.

13 lutego Kierownik Bogdan Szykuła dokonał uroczystego wręczenia prezentu wyrażając nadzieję na dalszą współpracę.