Wójt Gminy Łabunie zaprasza do składania wniosków za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.

Czytaj więcej Nagrody Wójta Gminy Łabunie w dziedzinie kultury i sportu – nabór wniosków

Urząd Gminy Łabunie  informuje o rozpoczęciu VI naboru Zgłoszeń lokalizacji (wniosków) na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych, w ramach realizacji projektu pn.: „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego".

Czytaj więcej Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!

Wójt Gminy Łabunie przypomina o możliwości odzyskania w 2022 r. części pieniędzy wydanych na olej napędowy zużywany do produkcji rolnej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami (faktury VAT i oświadczenie) w Urzędzie Gminy.

Czytaj więcej Zwrot podatku akcyzowego w 2022 roku

Kamila Wróblewska z Łabuń wygrała "Srebrną gwiazdkę" na XXII Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2022.

Czytaj więcej Srebrna gwiazdka dla Kamili

Władze gminy uczciły pamięć powstańców styczniowych. 22 stycznia 1863 r. doszło do największego zrywu niepodległościowego Polaków.

Czytaj więcej 159. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje kurs chemizacyjny. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 605 828 595 lub w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego (tel.: 605 836 790).

Czytaj więcej Uzupełniający kurs chemizacyjny dla rolników

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie przy współudziale Przychodni Weterynaryjnej s. c. J. Łój i T. Dobrowolski ogłasza I. gminny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Mój kochany pupil".

Czytaj więcej Konkurs “Mój kochany pupil”

W dniu wczorajszym, 17 stycznia, w kameralnym gronie otworzyliśmy Filię Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie w Ruszowie. Miejsce to samo – budynek dawniej szkoły, obecnie przedszkola. Zmieniła się sala. Obecnie jest to sala w podpiwniczeniu przedszkola.

Czytaj więcej Otwarcie Filii Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie w Ruszowie